Як підняти імунітет дитині
Кожен батько хоч раз у своєму житті ставив це питання. Всім набридли постійні застуди та соплі дитини. Кожна мама хоче, щоб її дитина була здорова. З народженням дитини у нього формується імунна система та виробляється імунітет. Коли малюк народжується, його організм починає знайомитися з незнайомими мікроорганізмами. І клітини організму карапуза начать виробляти спеціальні клітини. Такі клітини захищають організм дитини у майбутньому.
Чому діти часто хворіють?
Від народження до 5 років імунна система дитини розвивається дуже швидко.
у перші кілька місяців життя малюка, його організм виробляє своєрідний захист;
від року до школи дитина зустрічається з іншими дітками, частіше зустрічається з іншими бакериями;
з 12 до 15 років гормони вирують, відповідно імунітет теж під тиском.
Як часто має хворіти дитина? Це питання суб'єктивне. Лікарі вважають дітьми дітей, які часто хворіють, які хворіють від 6 до 15 разів на рік. Але це не так важливо. Важливо, як дитина переносить застуду і як швидко одужує. Якщо захворювання проходить тяжко, то імунітет ослаблений.
Дитина хворіє з різних причин.
імунітет ще сформувався і захисна система організму не працює;
еволюція не стоїть на місці, віруси та бактерії мутують;
ослаблений організ алергіями або перенесеним захворюванням;
хронічні захворювання дихальних шляхів
Найчастіше дітки, як і дорослі, частіше хворіють взимку або в холодну пору року. Велику частину часу проводять у непровітрюваному та задушливому приміщенні. Крім того, опалення сушить повітря, що теж погано відбивається на імунітеті.
Ознаки зниження імунітету
Зазвичай нездужання свідчить про те, що дитина схопила вірусну інфекцію. Симптоми: нежить, закладений ніс, висока температура. Найчастіше симптоми починають йти на 7-10 день після початку захворювання.
Якщо дитина хворіє часто на застуди варто звернутися до лікаря.
Продукти для зміцнення дитячого імунітету
Серед основних критеріїв зниження імунітету є не збалансований раціон. Це означає, що імунітет можна підтримати правильним харчуванням. Вітаміни потрібні людині протягом усього життя. Чим старша стає дитина, тим більше вітамінів їй потрібно.
Якщо організм дитини не отримує достатньої кількості вітаміну, це може стати однією з причин зниження імунітету. Вітаміни А, В, С – антиоксиданти та захищають організм.
Продукти, що містять вітамін А
Продукти, багаті на вітамін А:
Печінка
Морква
Шпинат
Брокколі
Батат
Гарбуз
Олія печінки тріски
Лосось
В яких продуктах міститься вітамін С
шипшина – 650 мг;
обліпиха – 200 мг;
перець солодкий (болгарський) – 200 мг;
смородина чорна – 200 мг;
ківі – 180 мг;
гриби білі сушені – 150 мг;
петрушка – 150 мг;
капуста брюссельська – 100 мг;
Вітамін В: Молоко, кисломолочні продукти, яйця, субпродукти (печінка, нирки), червоне та біле м'ясо, риба (тунець, скумбрія, лосось), морепродукти (устриці, молюски), темно-зелені овочі (шпинат, капуста), буряк, картопля, авокадо, зернові каші, злаки, бобові (квасоля, боби, нут), горіхи, насіння, банани, цитрусові, кавуни.
Також не варто забувати і про режим дня. Здоровий сон, прогулянки на свіжому повітрі щонайменше годину на день. Активні ігри