в'язання шкарпетки на 5 спицях

У цьому класі ми розповімо як почати і завершити носок, докладно зупинимося на в'язанні п'яти з розрахунком петель. Покрокова інструкція допоможе розібратися навіть початківцям. Наш зразок пов'язаний з лицьовою гладдю на 38 розмір ноги близько 25 см.

Матеріали

Для в'язання шкарпеток потрібно 5 коротких спиць розмірів 3.5 та пряжа. Ми використали Alize Superwash comfort socks в'язали у 2 нитки, склад 75% шерсть, 25% поліамід.

Увага! Наш носок розрахований на ногу приблизно 38 розмірів (25 см), враховуйте це при в'язанні.

Манжета шкарпетки гумкою

Роботу починаємо з в'язання манжети гумкою 1х1 (1 лицьова, 1 виворітна).

Набираємо 72 петлі.

 

Поступово розподіляємо на 4 спиці - по 18 петель на кожну. В'яжемо кругову гумою 1х1 (1 лицьова, 1 виворітна).

В'яжемо 12 см, намагаючись усі петлі в'язати однаково.

Потім в'яжемо лицьову гладь - лише лицьовими петлями 3 см.

Пров'язування п'ятки

В'яжемо п'яту: В'язку перекладаємо з двох спиць на одну спицю (36 петель). Це буде нижня сторона носіння. В'яжемо лицьовою гладдю лише 36 петель туди і назад. По лицьовій - лицьовою п., по виворітній стороні - виворітними п. В'яжемо 3 см або щоб кіска з боків вийшла з 6 петель (якщо нога широка, тоді можна 5см).

Далі на лицьовій стороні в'яжемо 12 петель, потім 2 петлі разом (зменшення), 4 лицьові, -2) В'яжемо виворітний бік. Першу петлю спускаємо не пров'язуючи, 4 петлі виворітними петлями, дві петлі разом. Повертаємо в'язку на лицьову сторону. В'яжемо тільки середню частину: у середині 12 петель і плюс крайні петлі, які пров'язуємо захоплюючи по одній петлі ліворуч і праворуч. В'яжемо доти, поки на бічних не залишиться жодної петлі, тобто залишається 12 петель - це середина п'яти.

В'язання стопи

Після пров'язки п'яти у нас вийшло 3 спиці. На одній 12 петель, на 2-х інших по 18 петель. Спицею на якій 12 петель, набираємо 5 петель з косички п'яти, що вийшла. Пров'язуємо їх. Далі пров'язуємо 2 спиці по 18 петель. Добираємо з п'яти ще 5 петель та пров'язуємо їх. У нас має бути 12+5+18+18+5=58 петель. Розподіляємо їх на 4 спиці, у мене вийшло на 2х спицях по 15 петель та на 2х по 14 петель.

В'яжемо кругову лицьовими петлями. Від п'яти в'яжемо приблизно 15-16 см (залежно від довжини ноги).

Закінчуємо носок на в'язанні миска

Завершуємо шкарпетку: Визначаємо дві спиці - низ шкарпетки та 2 спиці - верх. Зменшуємо на кожній спиці - 2 петлі разом: на початку низу (на Першій спиці) та в кінці на Другій спиці. Верхня частина - убавка на початку на Третьій спиці і зменшуємо наприкінці на Четвертій спиці. Залишилося по 11 петель на кожній спиці. Продовжуємо в'язати по колу зменшуючи у кожному ряду. В результаті повинні вийти скоси праворуч і зліва шкарпетки. Люблю В'язати нові схеми гачком і спицями в'язання.