Яким має бути килимок у ванній

Килимок для ванної кімнати - що може бути простіше скажіть ви. Але коли почнете вибирати виявиться, що не так просто. Придбаний аксесуар повинен радувати око, бути простим в експлуатації, а головне не вимагати особливих умов догляду. У магазинах можна знайти безліч варіацій килимків для ванної, варто звернути увагу на кілька порад щодо його вибору.

МЕТА ПРИДБАННЯ КИЛИМУ
Підлога у ванній кімнаті може бути з натурального каменю, скляної або керамічної плитки, керамограніту. Це найпоширеніші варіанти для покриття для підлоги в умовах підвищеної вологості. Але жодна людина не може бути впевненою в тому, що, наступаючи мокрими ногами на кахель, вона не послизнеться і не вдариться об тверду ванну. Та й тепла підлога встановлена ​​не в кожному будинку, а наступати на холодну кахель після ванних процедур - це малоприємно. Крім цього, після купання на підлозі можуть залишатися бризки та мокрі сліди від ніг, через що необхідно мити підлогу.

Одна з основних причин придбання килимка - це забезпечення комфортного дизайну. Він є чудовим доповненням до інтер'єру ванної кімнати.

Яким повинен бути ідеальний килимок для ванної?
Щоб вибраний вами килимок не завдав вам ще більше клопоту і проблем, важливо виділити деякі особливості, якими він повинен мати:

Наявність протиковзких елементів. Це необхідно для того, щоб покриття не ковзало по мокрій підлозі. Різні виробники пропонують варіанти зі спеціальними присосками, латексними та гумовими основами, за рахунок чого забезпечується надійне розташування покриття на мокрій підлозі.
Вологостійкість та повітропроникність. Підлогове покриття у ванній має швидко сохнути, інакше, на ньому може утворитися грибок. Він швидко розповсюджується по периметру приміщення, а головне може стати причиною багатьох захворювань.
Стійкість до високих та низьких температур. Неякісне покриття, яке не призначене для експлуатації за умов підвищеної вологості та температурних перепадів, може швидко деформуватися.
Простота у використанні. Килимок необхідний для забезпечення комфорту у ванній кімнаті, через що не повинен завдавати господині багато клопоту. Він повинен легко чиститись від різних забруднень, а також швидко сохнути.
Вписуватись у дизайн ванної кімнати. Покриття повинне гармонійно вписуватися в інтер'єр приміщення.
Визначившись з особливостями вашого ідеального килимка, можна розпочинати розгляд існуючих варіантів. Асортименти підлогових покриттів для душових величезних. Існує кілька критеріїв, на які слід звернути увагу: матеріал, розмір, форма, колір.

МАТЕРІАЛ ВИГОТОВЛЕННЯ Килимка
Одним із найголовніших критеріїв вибору килимка для ванної кімнати є матеріал, з якого він виготовлений. З одного боку, він повинен бути м'яким, приємним на дотик для забезпечення комфорту вашим ніжкам. З іншого боку – швидко сохнути і бути простим в експлуатації. Щоб зупинити свій вибір на найбільш підходящому варіанті, слід ознайомитися з перевагами та недоліками всіх можливих варіантів.

Акрилові килимки
Цей матеріал активно використовується у виготовленні підлогових покриттів для душових кімнат. Це синтетичне волокно, яке має вологовідштовхувальні характеристики. Акрил - м'який і приємний на дотик матеріал, що забезпечує комфортне використання. Крім цього, акрилові килимки мають такі особливості:

Водовідштовхувальні властивості. Матеріал не вбирає зайву вологу, за рахунок чого килимок швидко висихає.
Стійкість до низьких та високих температур. Матеріал не деформується у процесі температурних перепадів, не втрачає колір у процесі прання.
Широке розмаїття кольорів. Акрилові килимки можуть бути яскравими кольорами, що дозволяє урізноманітнити інтер'єр санвузла.
Здавалося б, це ідеальний варіант для облаштування ванної кімнати, але існує ціла низка важливих рекомендацій щодо вибору та експлуатації акрилових килимків:

У складі має бути не менше ніж 85% акрилу.
Прати акрилові килимки слід за температури не вище 30°, без віджиму. Інакше він може втратити свої властивості, деформуватися.
Підлогове покриття повинно мати прогумовану або силіконову основу для запобігання ковзанню.
Якісні моделі акрилових килимків мають бути оброблені протигрибковим розчином, що дуже важливо за умов підвищеної вологості.
Бавовняні килимки
Покриття для підлоги з бавовни може бути з довгим або коротким ворсом. Це приємний на дотик матеріал, який має такі властивості:

Чудово вбирає вологу. Це "дихаючий" матеріал, за рахунок чого килимок не збирає неприємні запахи.
Не викликає алергічної реакції. Це натуральний матеріал, завдяки чому він є абсолютно безпечним для алергіків.
Довго сохне. На бавовняному килимку погано виводяться побутові забруднення, а також він довго висихає, що загрожує поширенням грибка.
Якщо ви зупинили свій вибір саме на бавовняному килимку для ванної кімнати, то краще придбати два комплекти у ванну кімнату. Це дозволить збергти 

у санвузлі затишок та комфорт, поки один із комплектів сохне.

Килимки з мікрофібри
М'яке покриття з довгим ворсом дуже подобається як вимогливим споживачам, так і дітям. Зворотний бік таких килимків виконується із силікону. Даний варіант має наступні характеристики:

Вбирає вологу. Покриття добре поглинає вологу і пропускає повітря.
Матеріал не стійкий до високих температур. Під дією пари мікрофібра втрачає свою м'якість, колір, а також електризується.
Короткий термін експлуатації. Згодом мікрофібра втрачає свої властивості, у зв'язку з чим килимок слід замінити.
Килимок із мікрофібри не переносить високих температур, його не можна часто прати, а також розміщувати на підлозі з підігрівом. Чищення покриття може здійснюватися лише у холодній воді з додаванням мильного розчину.

Гумові протиковзкі
Це один із найпопулярніших і доступних варіантів. Вони можуть бути різних кольорів і форм. Існують варіант для укладання на підлогу, а також для розміщення на дно ванної або душової. Їхнє призначення — забезпечення безпеки, через що їх набувають для дітей. До особливостей гумових килимків слід зарахувати:

Абсолютна стійкість до вологи. Покриття не деформується під впливом води, пари. Його можна встановити на дно ванної як протиковзкий елемент (якщо є спеціальні присоски), не переймаючись тим, що під впливом води він втратить колір або форму.
Багатофункціональність. Це покриття можна також використовувати як масажера для ступнів ніг.
Необхідність у сушінні після кожного використання ванної кімнати. Щоб уникнути появи грибка, покриття слід часто просушувати.
Не вимагає особливих умов для чищення. У разі забруднення гумового покриття, його легко можна швидко очистити без особливих зусиль.
Гумові килимки - тверді, через що не підійдуть тим, хто віддає перевагу м'яким, більш затишним варіантам.

Килимки з ПВХ
Це доступний і досить простий варіант покриття для душових. Такі килимки відмінно прилягають до кахлю, не ковзають і приємні для ніг. До характеристик виробів із ПВХ для ванної кімнати слід віднести такі властивості:

Чи не вбирає вологу. Це може стати причиною появи грибка, а також викликає масу незручностей у процесі експлуатації через необхідність у просушуванні після кожного використання ванної кімнати.
Недовговічні. Покриття швидко приходить у непридатність, через що виникає потреба у підборі нового варіанту.
Нестійкі до високих температур. Їх не варто розміщувати на теплих підлогах, а також сушити на радіаторах, оскільки вони можуть бути деформовані.
Легко очищаються від побутових забруднень. З появою плям на покритті його легко очистити під душем.
Мають невелику вагу. Килимок з ПВХ дуже легкий і не вимагатиме особливих зусиль для розміщення, а також для його очищення.
Купуючи килимок з ПВХ важливо пам'ятати, що він довго висихає, у зв'язку з чим краще придбати відразу два варіанти для заміни в процесі миття або сушіння.

З підігрівом
Окрема категорія інноваційних килимків виготовляється з термостійкої гуми, інфрачервоної плівки та тепловідбивного екрану. Такі килимки відрізняються довговічністю, міцністю та стійкістю до вологи.

Покриття вмикається в розетку, нагрівається до комфортної температури та деякий час тримає тепло. Таке покриття може бути з різних термостійких матеріалів, таких як акрил, бавовна. Килимок з підігрівом має такі властивості:

Знижує рівень вологості у приміщенні. Таким чином запобігає ймовірності утворення грибка або цвілі.
Незначне споживання енергії. За рахунок того, що у виготовленні покриття задіяний плівковий підігрів забезпечується прогрівання не повітря, а тіла, предметів, що знаходяться на ньому.
Швидке нагрівання. Усього за 15 хвилин покриття прогрівається до потрібної температури.
Тривалий експлуатаційний термін. Гарантійний термін теплих доріжок становить 15 років.
Вибираючи килимок з підігрівом для ванної кімнати, зверніть увагу на бежеві, сині та червоні варіанти, такі кольори будуть практичнішими, ніж білий та блакитний. У процес

се висихання на білій або блакитній основі залишаються плями.

Вирішивши придбати такий варіант покриття, варто звернути увагу на те, щоб він був призначений спеціально для ванних кімнат. Килимок із підігрівом для звичайних кімнат не підходить для приміщень із підвищеним рівнем вологості.

Дерев'яні
Вироби з ЕКО матеріалів користуються величезною популярністю, вони чудово вписуються в будь-який інтер'єр, а також практичні та довговічні.

ний варіант виробу - це відсутність захисного покриття. Насправді такі покриття можуть стати небезпечними через ймовірність появи сколів і тріщин.
Необхідність протирання статі. Після кожного використання ванної під килимком необхідно витирати підлогу.
Вибираючи килимок із дерева варто пам'ятати, що він важкий, через що можуть виникнути незручності з його чищенням.

Килимок із гальки
Таке покриття сподобається всім цінителям натуральних деталей в інтер'єрі. Ці килимки не ковзають, тому що невеликі камінці прикріплюють на гумову або силіконову основу. Воно дуже жорстке, що не всім сподобається. Наважуючись придбати подібне покриття важливо пам'ятати, що:

Галька холодна на дотик. Після прийняття гарячої ванни, наступати на холодний і твердий килимок не зовсім приємно.
Виконує функцію масажера для ніг. Екоматеріал сприятливо впливає на здоров'я людини.
Покриття із гальки можна виготовити самостійно. Для цього вам знадобиться гумовий килимок, водовідштовхувальний клей та галька.

Бамбукові килимки
Доріжки з екологічно чистого матеріалу завжди у тренді. Вони чудово вписуються в інтер'єр, довговічні та прості в експлуатації. Характеризуючи бамбукові килимки, варто детальніше розглянути їх властивості:

Поглинання вологи. Матеріал чудово поглинає зайву вологу, не змінюючи своїх властивостей.
Антимікробне просочення. Щоб уникнути появи грибка і цвілі доріжки просочують спеціальними складами.
Довговічність. Бамбукове покриття відрізняється зносостійкістю, що дозволить використовувати його не один рік.
Різноманітність кольорів. Бамбук фарбують різними водовідштовхувальними фарбами, що дозволяє вибрати унікальний варіант для облаштування своєї ванної.
Килимки з моху
Мабуть, це незвичайне, але оригінальне покриття для ванної кімнати. Мох добре переносить підвищену вологу, перепади температур, через що рослинність добре вписується в душову кімнату. Як основу для такого покриття використовують пластазол. Це матеріал, в якому відсутні шкідливі речовини, через що це ідеальний варіант для виготовлення живих килимків. Унікальний аксесуар для ванної кімнати має такі властивості:

Відмінна поглинання. Мох добре поглинає зайву вологу, що допомагає уникнути появи цвілі, грибка у ванній кімнаті.
Відсутність додаткового догляду. За таким покриттям не потрібно доглядати, все, що йому необхідно, - це волога.
Приємний на дотик. На м'який мох приємно наступати, особливо після гарячої ванни.
Насичення киснем. Таке покриття має відмінні бактерицидні властивості, а також наповнює повітря киснем.
Купуючи килимок із моху, важливо пам'ятати про те, що він не призначений для інтенсивного використання. Таке покриття найбільше підходить для прикраси інтер'єру.

РОЗМІР І ФОРМА КИЛИМКА
Існує величезний асортимент килимків для ванних кімнат різних форм та розмірів. Однак постійними лідерами все ж таки залишаються комплекти маленьких розмірів, які призначені для розміщення біля ванни, туалету і раковини. Їх простіше мити, прати, переміщати, сушити, через що вони користуються популярністю.

Правильно підібравши форму килимка, можна значно змінити ванну. На сьогоднішній день існують килимки овальної, прямокутної, хвилеподібної, квадратної, круглої, абстрактної форми. Як вибрати найбільш підходящий варіант для перетворення своєї ванної кімнати?

У невеликих приміщеннях не рекомендується розміщувати килимки круглої форми, оскільки вони візуально зменшують простір. Для таких кімнат краще підійдуть вироби прямокутної, хвилеподібної форми.
Круглий килимок чудово виглядатиме в просторому приміщенні з наявністю кривих, незграбних ліній. Такі "острівці" допоможуть згладити гострі кути і додадуть до обстановки м'якості, затишку.
Квадратні доріжки краще розміщувати у великих ванних кімнатах. Такий варіант стане чудовим вибором у комплекті з килимком напівовальної форми.
ДОВжина ворсу
Чим пухнасте покриття, тим воно м'якше і приємніше до тіла. Але у випадку приміщення з підвищеною вологістю чим довше ворс, тим довше воно сохне, що може призвести до утворення мікробних організмів і втрати функціональності покриття. Виробники пропонують кілька варіантів пухнастих острівців:

Без ворсу. Це ідеальний варіант для тих, хто має вдома домашні тварини.
Дрібний ворс. На дотик, таке покриття м'яке та приємне, воно досить швидко сохне та легко чиститься.
Довгий ворс. Висота ворсинок залежить від можливостей виробника. Це дуже м'які покриття, але вони викликають багато труднощів у догляді. Їх потрібно ретельно пилососити, мити та довго сушити.
Купуючи варіант з довгим ворсом, слід задуматися про покупку другого килимка, який буде стелитися на заміну під час сушіння або прання першого варіанту.

Вибираючи виріб, зверніть увагу на обробку країв доріжок. Вони можуть бути прострочені тонкими нитками низької якості, які можуть порватися після першого ж прання.

ВИБІР ДИТЯЧИХ килимків
Головна функція

ція дитячих протиковзких килимків - забезпечення безпеки в процесі купання малюка. Як правило, це гумові покриття без запаху, яскравих кольорів у формі різних звірят. Поверхня гумових доріжок рельєфна, що необхідно для масажу ступнів, з вивороту вони оснащені присосками, за рахунок яких запобігає ковзанню.

Такі килимки легко миються та швидко сушаться. Яскраві забарвлення обов'язково зацікавлять малюка, і він не буде вередувати в процесі купання.


 
Мити гумові покриття слід після кожного використання, щоб уникнути утворення шкідливих бактерій.

Для того щоб надійно прикріпити гумовий килимок на дно ванної кімнати, необхідно на сухо її протерти і висушити. На ній не повинно залишитися слідів від засобів для чищення.

 

Купуючи дитячий килимок для ванної зверніть на ярлик продукції. Сьогодні, багато виробників пропонують варіанти гумових покриттів, які можна прати в пральній машинці.

Сучасні виробники пропонують універсальні варіанти дитячих покриттів для ванн, які мають знімні елементи. Такий килимок стане чудовим способом розвитку дрібної моторики у дитини.

КОЛІР КИЛИМКА ДЛЯ ВАННОЇ
Вибір кольору покриття для ванної кімнати залежить від розмірів приміщення, від його обробки, а також від ваших особистих уподобань.

У кімнатах з перевагою бірюзових, білих, темних тонів підійдуть доріжки бежевих, коричневих, темно-синіх та сірих кольорів. Для того щоб інтер'єр став гармонійнішим, інші аксесуари, такі як рушники, мильниця, можна підібрати такого ж кольору, як килимок.


 
А ось доріжки яскравих бузкових, червоних, зелених тонів підійдуть для приміщень із наявністю коричневих, оранжевих, бежевих кольорів.

Вибираючи колір килимка, важливо пам'ятати про те, що:

Не варто купувати доріжки білого кольору. При інтенсивному використанні такий варіант може швидко втратити свою білизну.
Купуючи покриття для розміщення біля туалету, раковини та ванни, бажано вибрати варіанти одного кольору та фактури.
Неякісно пофарбований килимок може втратити свій колір після першого прання. По можливості перед покупкою перевірте якість фарби.
Сучасні виробники пропонують також моделі покриттів для підлоги, який змінюють колір при контакті з водою. Якщо ви не можете визначитися з вибором одного конкретного кольору, можливо вам сподобається цей варіант.

Для того, щоб перевірити якість фарби, слід вологою рукою провести по ворсу, якщо на руці залишилися сліди фарбування, це варіант не якісний і швидко втратить свій колір.

Килимки для ванної своїми руками
Створити оригінальний дизайн у своїй душовій може абсолютно кожен бажаючий за мінімальних витрат. Існують різні способи виготовити килимок своїми руками, але для того, щоб він був практичним і довговічним, важливо пам'ятати про те, що:

Матеріал має бути вологостійкий.
Як основа слід підібрати гумовий або силіконовий килимок.
Виготовлення підлогових покриттів своїми руками забере багато часу.
Найпростішими і функціональними варіантами, які можна виготовити в домашніх умовах, є коркові, в'язані, махрові, а також килимки з галькою.

З винних пробок
Це один із найоригінальніших і практичних варіантів покриття для приміщення з підвищеною вологістю. Пробки для вина виготовляються із дубової деревини за особливою технологією, завдяки якій забезпечується відсутність токсичних речовин. Крім цього, дубова деревина - це стійкий до вологи матеріал, що дозволяє задіяти для облаштування приміщень з підвищеною вологістю. Разом з цим, до переваг даного матеріалу можна також віднести такі властивості:

Чи не ковзає. Готовий виріб із пробок щільно прилягає до кахлю.
Приємні тактильні почуття. Наступати на таке покриття приємно, тому що воно тепле, приємне на дотик.
Антисептичний шар. Пробки обробляються спеціальним розчином для запобігання утворенню мікробних організмів.
Вам знадобляться винні пробки (100 штук), ножиці, старий гумовий килимок, клей. Даного матеріалу буде достатньо виготовлення прямокутного покриття 40 на 60.

Пробки потрібно розрізати поздовжньо і нанести пістолетом клей на килимок і дерев'яний матеріал. Попередньо гумову основу необхідно добре знежирити, промити і просушити. Пробки можна розміщувати як вертикально, так і поздовжньо, після їх приклеювання необхідно добре притиснути. Покриття має добу підсушити, після чого його можна активно використовувати.

В'язаний килимок для ванної
Об'ємна в'язка користується популярністю в наш час. Такий варіант підлогового покриття вимагає особливого догляду та акуратної експлуатації, через що більше підійде для декору. Через відсутність гумової основи, він ковзатиме по кахлю.

Його виготовлення не забере багато часу та сил. Визначившись із розміром та формою, слід на спицях набрати петлі та пров'язати полотно 

о, чергуючи лицьові, виворітні петлі. Кількість петель залежить від товщини пряжі, чим товстіша нитка, тим менше петель і швидше в'язка.


 
В'язані килимки виглядають дуже душевно, але вони не підходять для приміщень з підвищеною вологістю, тому краще не розміщувати їх у ванній кімнаті, а використовувати виключно як декоративний елемент.

Килимок із гальки своїми руками
Морські камінці під ногами у вашій ванній кімнаті - це чудовий варіант принести в свій будинок "шматочок море" і найкращих спогадів про відпочинок. Прості камінчики, яку можна збирати всією сім'єю, чудово прикрасять інтер'єр, а головне - наповнять будинок позитивними емоціями.

Для виготовлення такого оригінального аксесуару для ванної знадобиться галька, прогумований килимок (старий або новий), водовідштовхуючий клей на основі силікону, спирт. Для того, щоб створити такий шедевральний килимок, вам знадобиться лише 3-4 години вільного часу. Отже, приступаємо:

Готуємо поверхню. Гумову основу необхідно добре промити, потім протерти спиртом для знежирення.
Приміряємо камінці. Перш ніж клеїти на основу гальку, важливо уявити, яким чином камінці потрібно розкладати, як їх чергувати.
Обробка гальки. Каміння потрібно промити і протерти спиртом, так вони надійніше прикріпляться до гумової основи.
Склеювання. Краплю клею необхідно нанести на камінь і прикріпити до основи, притиснути.
Після того, як килимок готовий, він повинен просушитись протягом доби.

Асортименти покриттів для ванних кімнат величезний. Щоб визначитися з вибором ідеального варіанту, важливо пам'ятати про те, що килимок не повинен ковзати, він повинен вам подобається, він повинен легко чиститися і швидко сушитися. Колір, фактура, форма - це справа особистих уподобань.

Враховуючи всі властивості існуючих варіантів, ви зможете вибрати ідеальний килимок для своєї ванної!